Jak pracujemy

Specjalizujemy się w cienkowarstwowych tynkach polimerowych, malowaniu natryskowym wewnątrz i na zewnątrz, do których wykorzystujemy agregat hydrodynamiczny firmy Wagner HC 950 E, a także suchej zabudowy karton-gips oraz wykonywaniu gładzi.

Hydrodynamiczne agregaty szpachlarsko – malarskie służą do wykonywania prac na wielu powierzchniach wykończeniowych m.in. sufitach, ścianach wewnątrz i na zewnątrz budynków mieszkalnych i przemysłowych, konstrukcjach stalowych oraz posadzkach i pokryciach dachowych. Nadają się do aplikacji wszelkiego rodzaju szpachli oraz farb emulsyjnych, lateksowych, silikonowych, silikatowych, olejnych, antykorozyjnych, anty ogniowych, lakierów, lakierobejcy i mas bitumicznych.

Metoda natrysku hydrodynamicznego polega na sprężeniu materiału (masa polimerowa, szpachla, farba itp.) w pompie i tłoczeniu jej z ogromną siłą (250 bar) przez maleńki otwór w dyszy. Jest to nowoczesna i bardzo wydajna metoda zapewniająca doskonałe krycie, a w efekcie piękną i gładką powierzchnię.

Tynki cienkowarstwowe polimerowe 

Masy polimerowe używane do tynków cienkowarstwowych cechuje elastyczność, a wykonana powierzchnia jest odporna na pęknięcia. tynki polimerowe nie kruszą się, nie odsypują od podłoża i są mało nasiąkliwe.

Tynki polimerowe produkowane są w postaci mas gotowych do użycia oraz jako suche mieszanki do rozrobienia z odpowiednia ilością wody. Głównym spoiwem w tego typu materiałach jest spoiwo organiczne (np. kopolimery octanu winylu) dzięki czemu są ekologiczne.

Stosuje się je do wykonywania warstw dekoracyjno-ochronnych ścian wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz jako warstwę elewacyjną w systemach ociepleń obiektów. Dedykowane powierzchnie to belit (suporeks) oraz ściany i sufity żelbetonowe, a także powierzchnie wymagające odnowienia.

Maksymalnie 3 milimetrowa warstwa nanoszona przez natrysk dociera równomiernie do wszystkich miejsc dzięki czemu późniejsza obróbka jest dużo prostsza.

Film zamieszczony na stronie dzięki firmie Wagner Polska

Szlifowanie

Po natrysku wykonujemy bezpyłowe szlifowanie ścian i sufitów. Dysponujemy zestawami szlifierskimi firmy Festool wyposażonym w szlifierkę z systemem odprowadzania nieczystości do odkurzacza odsysającego całość pyłu powstałego podczas szlifowania. Jest to narzędzie o rewelacyjnej wydajności i jakości pracy pozwalające swobodnie manewrować głowicą i dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Film zamieszczony na stronie dzięki firmie Festool

Malowanie

Malowanie agregatem hydrodynamicznym pozwala osiągnąć idealnie gładką strukturę, nieporównywalnie lepszą niż tradycyjne malowanie wałkiem lub pędzlem. Przy malowaniu natryskowym niejednokrotnie wystarcza położenie tylko jednej warstwy farby, a malowanie dużych powierzchni w tym samym kolorze zajmuje 4x mniej czasu niż metodą tradycyjną. Jest to również idealna metoda do malowania skomplikowanych ozdób i wykończeń, jak np. sztukateria wewnętrzna i elewacyjna.

Film zamieszczony na stronie dzięki firmie Rolicz

Zalety metody:

– doskonałe krycie

– wysoka jakość uzyskiwanych powierzchni

– wysoka wydajność pracy (do 100m2/godzinę przy malowaniu i szpachlowaniu)

– oszczędność materiału (o 30-40%)

– prostsza i szybsza obróbka szlifierka

– znikome zapylenie przy szlifowaniu